Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüketici Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin: “Memur da işçi de eşit olmalı”

TÜKETİCİ BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI MAHMUT ŞAHİN, PANDEMİ DÖNEMİNDE MEMURUNDA İŞÇİNİN DE EŞİT OLMASI GEREKTİĞİNİ, BENZER ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tüketici Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin: “Memur da işçi de eşit olmalı”
17 views
02 Kasım 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüketici Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, pandemi döneminde memurunda işçinin de eşit olması gerektiğini, benzer şartlar altında çalışmaları gerektiğini söyledi.

Kayseri Valiliği önünde basın açıklaması yapan Tüketici Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin pandemi döneminde memurunda işçinin de eşit olması gerektiğini, benzer şartlar altında çalışmaları gerektiğini söyledi.

Şahin, “Bize ölümü ve hastalıkları hatırlatan koronavirüs, beraberinde bir takım sıkıntıları da getirdi. Fakat o pandemi dönemini de hatırlarsınız, halen de ara ara devam ediyor. O pandemi döneminde hiçbir işçiye eviniz de çalışabilirsiniz denmedi. Her işçi, pandemi dönemin de dahil olmak üzere sürekli işinde çalışmaya devam etti. Yani aslında işin ağırını, yükünü en alt tabanda işçilerin çektiğini herkes anlamış oldu. Fakat bütün bu fedakarlıklara rağmen hala işçi üzerinde işçiyi ezen bir uygulama devam ediyor” dedi.

Şahin, “Türkiye’de Aile Bakanlığına bağlı bazı birimler var. Bu birimlerde rehabilitasyon merkezleri, işte engelli çocuklara bakılıyor. Buralarda bakıcı anne babalar var. Bu kişilere deniyor ki bu kuruma gireceksiniz, 10 gün çalışacaksınız evinize gitmeyeceksiniz ama memurlara öyle değil sabah işe git, akşam eve gel. Ambulans şoförleri içerisinde memur olanda var, işçi olan da var. Memurlar 24 saat çalışıyor, işçiler 12 saat çalışıyor. Memurlar 24 saat sürebiliyor, işçiler ise süremiyor bu tamamen mantığın artık işçi aleyhine kullanılmaması lazım. Pandemi döneminde, işçi olmadan hiçbir şeye devam edilemedi ancak memurlara karşı bir korumacılık var. Eşitçe muamele edilsin memurda hasta olabilir, işçide hasta olabilir.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.