Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için incelemeler başladı

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA AKSU’NUN TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA DEVELİ’DE SİNDELHÖYÜK İLE KARACAVİRAN MAHALLESİ ARASINA YAPILACAK TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN DEVELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CABBAR, ANKARA’DAN GELEN ORGANİZE TARIM VE HAYVANCILIK BÖLGELERİ DAİRE BAŞKANI DENİZ ORUÇ, TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRÜ MUSTAFA ŞAHİN VE EKİBİYLE BİRLİKTE YAPILACAK SANAYİ BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için incelemeler başladı
31 views
13 Ağustos 2020 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun talimatları doğrultusunda Develi’de Sindelhöyük ile Karacaviran Mahallesi arasına yapılacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Ankara’dan gelen Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ve ekibiyle birlikte yapılacak sanayi bölgesinde incelemelerde bulundu.

2 milyon m2’lik alana yapılacak olan ve 2 binin üzerinde kişinin istihdam edilmesine vesile olacak alanda yapılan incelemeler sonrasında Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç alanın yapılacak organize sanayi bölgesi için uygun olduğunu belirtti.

Tarım ve hayvancılığın ilçenin en önemli geçim kaynağı olduğunu ve yapılacak organize sanayi bölgesinin Develi’deki tarım ve hayvancılık faaliyetlerine katma değer kazandıracağı ve kaliteyi daha da artıracağını belirten Başkan Mehmet Cabbar, “Develi Belediyesi olarak bizlerin de tarım ve hayvancılık alanı olarak belirlediğimiz 2 milyon m2’lik alana yapılacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Develimiz, bölgemiz ve Kayserimiz için büyük bir önem arz etmektedir. Hayata geçirilmesiyle birlikte Develimizde, bölgemizde ve Kayserimizde tarım ve hayvancılığın verimini daha da artıracak ve bölgemiz insanının istihdam edilmesine vesile olacak olan tesisimizi Develimize kazandıran sayın bakan yardımcımız Mustafa Aksu’ya teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.