Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İl Müftüsü Şahin: “Karantinadan çıkarak virüsü başkalarına bulaştırırlarsa haram işlerler”

KAYSERİ İL MÜFTÜSÜ PROF. DR. ŞAHİN GÜVEN, KARANTİNAYA ALINAN VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNARAK, “POZİTİF VAKA OLUP DA KENDİ EVLERİNDE KARANTİNAYA ALINAN YA DA TEMASLI BULUNUP DA 14 GÜN BOYUNCA EVLERİNDE BULUNMASI GEREKEN KARDEŞLERİMİZ, EĞER BU KURALI İHLAL EDERDE DIŞARIYA ÇIKAR, TOPLUMSAL ORTAMLARA GİRER, BAŞKALARINA BU VİRÜSÜ BULAŞTIRIRLARSA KUL HAKKINA GİRMİŞ OLURLAR, VEBAL ALTINDADIRLAR VE HARAM İŞLERLER” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İl Müftüsü Şahin: “Karantinadan çıkarak virüsü başkalarına bulaştırırlarsa haram işlerler”
17 views
02 Ekim 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, karantinaya alınan vatandaşlara uyarılarda bulunarak, “Pozitif vaka olup da kendi evlerinde karantinaya alınan ya da temaslı bulunup da 14 gün boyunca evlerinde bulunması gereken kardeşlerimiz, eğer bu kuralı ihlal ederde dışarıya çıkar, toplumsal ortamlara girer, başkalarına bu virüsü bulaştırırlarsa kul hakkına girmiş olurlar, vebal altındadırlar ve haram işlerler” dedi.

Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, vatandaşla el birliği içerisinde mücadele edildiği takdirde korona virüsü yeneceklerini söyledi. Güven, “Pandemi ile mücadele de bir bütün olarak yöneticilerimiz ve bütün halkımız ile el birliği içerisinde mücadele edersek eğer başaracağız. Bu sebeple öylesine bir problemle karşı karşıyayız ki kovid-19 virüsü, zengin fakir, genç yaşlı, küçük büyük, hasta sağlıklı kimseyi dinlemiyor. Herkese bulaşabiliyor. Özellikle de virüsün bulaştığı, pozitif vakalardan haberinin olmayan gençlerimiz ve çocuklarımız süper taşıyıcı. Bundan dolayı da epeyce yayılma gösteriyor. Bu bağlamda öncelikle tavsiyemiz bütün kardeşlerimizin tedbirleri alması. Tedbirler de gayet basit maske, mesafe, hijyen bu üçünü gerçekleştirmememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Karantinayı ihlal ederek başkalarına bu virüsü bulaştırırlarsa kul hakkına girmiş olurlar, vebal altındadırlar ve haram işlerler”

Vatandaşlara uyarılarda bulunan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Bu bağlamda devletimizin yetkili kurum ve kuruluşlarını gerek Sağlık Bakanlığımız gerekse sağlık bakanlığımız bünyesinde kurulan kurulumuz, illerde ise il pandemi kurulumuz ve il hıfzıssıhha kurulları vesilesiyle alınan bütün tedbirlere bütün halkımızın uymasının önemli olduğunu buradan hatırlatmak istiyorum. Bu bağlamda bu şehrin il Müftüsü olarak şunu söylemek durumundayız. Gerekli tedbirleri almadan özellikle kendisi taşıyıcı ise bunu bilerek ya da bilmeyerek bulaştırıyorsa vebal altına girer, kul hakkıdır ve aynı zaman da haramdır. Bunun için özellikle kardeşlerimizden pozitif vaka olup da kendi evlerinde karantinaya alınan ya da temaslı bulunup da 14 gün boyunca evlerinde bulunması gereken kardeşlerimiz eğer bu kuralı ihlal ederde dışarıya çıkar, toplumsal ortamlara girer, başkalarına bu virüsü bulaştırırlarsa kul hakkına girmiş olurlar, vebal altındadırlar ve haram işlerler. Bundan dolayı her kimse temaslı ya da pozitif vaka hiç fark etmez bizim yetkililerimizi, sağlıkçılarımızı evde durmanız gerekiyor, karantina altında durmanız gerekiyor diyorsa evimiz de bile kendimizi tecrit ederek evlatlarımıza, eşimize, anne babamıza ya da ev hanesinden başka birine bulaştırmamak için azami gayret göstermeliyiz. Birlikte hareket edersek ve kurallara uyarsak, bu virüsü hep birlikte yeneceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.