Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Filinta’nın konağı kültür-sanat hayatına katkı sunacak

TARİHİ MİRASA SAHİP ÇIKAN, TARİHİ ESERLERİN BAKIM VE ONARIMI İÇİN ÇALIŞMALARINA SÜREKLİ DEVAM EDEN MELİKGAZİ BELEDİYESİ ‘FİLİNTA’NIN KONAĞI’NDA RESTORASYON ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Filinta’nın konağı kültür-sanat hayatına katkı sunacak
29 views
16 Ağustos 2020 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarihi mirasa sahip çıkan, tarihi eserlerin bakım ve onarımı için çalışmalarına sürekli devam eden Melikgazi Belediyesi ’Filinta’nın Konağı’nda restorasyon çalışmalarını tamamladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gülük Mahallesinde yer alan, Kayseri kültür yapıları içinde nadir sivil eserlerden biri olan ’Filinta’nın Konağı’nın aslına uygun onarım çalışmasının tamamlandığını söyledi.

Konağın son durumunu yerinde inceleyen ve yakında hizmete sunulacağını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Gülük Mahallemizde Filinta’nın Konağındayız. Filinta’nın Konağı Belediyemiz tarafında restore edilen 10 yıllığına restorasyon karşılığında kiralamış olduğumuz Kayseri’nin eski konaklarından biri. Konak 19. yüzyıl ilk çeyreğinde sivil mimarinin en güzel eserlerinden birisi olarak günümüze kadar ayakta durmayı başaran ender eserlerden bir tanesi. Burayı bir sosyal merkez yapmak istiyoruz. Çeşitli sergiler ve toplantıların yapılacağı güzel bir tesis haline getiriyoruz. Kayseri’nin merkezinde güzel bir mekânımız hizmete girmiş olacak. İnşallah en kısa zamanda eksiklerini tamamlayacağız. Hayırlı olmasını dilerim. Eski tarihi yapılara bakıldığında görüyoruz ki çok ince ve zevkle yapılmış Mimar arkadaşlarımız da bu tür güzel eserleri şehrimize ve ülkemize kazandırmalıdır.” dedi

Başkan Dr. Palancıoğlu son olarak tarihi eserlerin korunması ve bu binaların kültürümüze kazandırılması noktasında herkesin üzerine düşeni yapmasını dilediğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.