Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyükşehir’den Yerli Tohum Şenliğine destek

KAYSERİ’DE DOKTOR, MÜHENDİS VE DİĞER İŞ KOLLARINDAN OLUŞAN GİRİŞİMCİLERİN YEREL TOHUM YETİŞTİRMEK VE TAKAS ETMEK İÇİN BİR ARAYA GELEREK OLUŞTURDUKLARI VE ‘TOHUMHANE’ İSMİNİ VERDİKLERİ KAYSERİ YEREL TOHUM GRUBU’NA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN YER TAHSİS EDİLEREK DESTEK VERİLDİ. BU HAFTA SONU GRUP ÜYELERİ, ‘YEREL TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ’NDE BİR ARAYA GELECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükşehir’den Yerli Tohum Şenliğine destek
22 views
06 Kasım 2020 - 12:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayseri’de doktor, mühendis ve diğer iş kollarından oluşan girişimcilerin yerel tohum yetiştirmek ve takas etmek için bir araya gelerek oluşturdukları ve ’Tohumhane’ ismini verdikleri Kayseri Yerel Tohum Grubu’na Büyükşehir Belediyesi’nden yer tahsis edilerek destek verildi. Bu hafta sonu grup üyeleri, ‘Yerel Tohum Takas Şenliği’nde bir araya gelecek.

Modern hayatta doğal, organik olmayan gıdalar sürekli artış göstererek sağlığımızı tehdit ederken, toplum tarafından ise organik olan doğal ürünlere doğru bir yöneliş bulunuyor. Bu kapsamda Kayseri’de organik ve doğal olan yerel tohumların üretilmesini ve paylaşılmasını hedefleyen Kayseri Yerel Tohum Grubu (Tohumhane) isimli sivil toplum hareketi kentteki faaliyetlerini sürdürüyor. Kayseri’ye uygun olan tarım ürünlerini yerel tohumlarla yaygınlaştırmaya çalışan gruba, etkinliklerini gerçekleştirmek üzere Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Cırgalan Doğal Ürünler Bahçesi’nde yer tahsis edilerek destek sağlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin de yer tahsis ederek destek verdiği Kayseri Yerel Tohum Grubu Tohumhane’nin ‘Tohum İçin Bir Araya Geliyoruz’ başlığı ile gerçekleştireceği ‘Yerel Tohum Takas Şenliği’, 8 Kasım 2020 Pazar günü saat 12.30’da Cırgalan Doğal Ürünler Bahçesi’nde yapılacak.

Elinde ata tohumu bulunan ve birbirleriyle takas ederek yerli ve milli tohumları yaygınlaştırmak isteyenler takas şenliğine katılabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.