Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Bu şekilde devam edecek olursa vatandaşımıza hizmet verilemeyecek pozisyona gelinecektir”

ÖZEL MELİKGAZİ HASTANESİ BAŞHEKİMİ UZM. DR. MUSTAFA DEMİREL, KAYSERİ’DEKİ VİRÜS YÜKÜNÜN BU HIZLA GİDECEK OLDUĞUNDA NE ŞEHİR HASTANESİNİN NE ÜNİVERSİTE HASTANESİNİN NE DE ÖZEL SEKTÖRÜN HASTA YÜKÜNE CEVAP VERME DURUMUNDA OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Bu şekilde devam edecek olursa vatandaşımıza hizmet verilemeyecek pozisyona gelinecektir”
39 views
25 Ağustos 2020 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özel Melikgazi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Demirel, Kayseri’deki virüs yükünün bu hızla gidecek olduğunda ne şehir hastanesinin ne üniversite hastanesinin ne de özel sektörün hasta yüküne cevap verme durumunda olmadığını söyledi.

Kayseri’deki hasta sayısının her geçen gün arttığını, İl Pandemi Kurulu’nun ciddi manada çözüm bulması gerektiğini aktaran Demirel; “Pandemi ne yazık ki şehrimizde İstanbul’un 2 ay önce yaşadığı anormal hasta sayısına ulaşmış durumda. Her geçen gün artarak gitmekte. Bunun önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması artık kaçınılmaz hale gelmiştir. Çünkü artık Covid pozitifliği Erciyes Üniversitesi’nde 70’e yakın, Devlet Hastanesi’nde bir o kadar, özel sektörde enfeksiyonu olmayan hekimlerin, hemşirelerin, hasta kabul çalışanlarının olduğu bir durumla karşı karşıyayız. Artık sağlık sistemi de sinyal vermeye başlamış durumda. Eğer bu şekilde devam edecek olursa vatandaşımıza hizmet verilemeyecek pozisyona gelinecektir. Bu açıdan eğer salgın durumu, virüs yoğunluğu İstanbul’da olsa kesinlikle sokağa çıkma yasağı uygulanabilirdi. Sokağa çıkma yasağı dışında mutlaka alınması gereken tedbirler var. Ekonomi olmazsa olmazlardan ama insan sağlığı her şeyin başında geliyor. Birincisi kafelerin belirli süre ile kapatılmasının uygun olacağını düşünüyorum. İkincisi hafta sonları virüs yükünün azaldığı döneme kadar mutlaka sokağa çıkma yasağının olması gerekmekte. Üçüncüsü düğün ve toplu yemeklerin kesinlikle durdurulması gerekiyor. Tatillerin mutlaka iptal edilip daha sonraki sürece bırakılmasında fayda var diye düşünüyorum. Eğer bu virüs yükü bu hızla gidecek olursa Kayseri’de ne şehir hastanesi ne üniversite hastanesi ne özel sektör bu hasta yüküne cevap verme durumunda değildir. İl Pandemi Kurulu’nun ciddi manada çözüm bulmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.