Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

6 bin 500 işçiyi ilgilendiren TİS görüşme maratonu başlıyor

696 KHK İLE KADROYA GEÇEN İŞÇİLERİN UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İLE ALAKALI HAK-İŞ KONFEDERASYONU KAYSERİ İL BAŞKANI VE HİZMET-İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI SERHAT ÇELİK, ” ÜYELERİMİZİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYACAK TOPLU İŞ SÖZLEŞME TASLAKLARIMIZ HAZIRLANDI” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
6 bin 500 işçiyi ilgilendiren TİS görüşme maratonu başlıyor
21 views
18 Ağustos 2020 - 10:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

696 KHK ile kadroya geçen işçilerin uzun zamandır beklediği Toplu İş Sözleşmesi ile alakalı Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik, ” Üyelerimizin beklentilerini karşılayacak toplu iş sözleşme taslaklarımız hazırlandı” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik açıklamada bulunarak şu şekilde devam etti;

“Kayseri Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Kayseri İlçe belediyelerinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşme maratonumuz başlıyor. 696 KHK kapsamında çalışan arkadaşlarımızın toplu iş sözleşmeleri 30/06/2020 tarihinde son buldu. Yeni toplu iş sözleşme yapmak için Çalışma Bakanlığına yetki müracaatlarımız daha önceden olmuştu. Bu konuda da ilgili bakanlıktan yetkilerimiz nihayet çıkmaya başladı. Üyelerimizin beklentilerini karşılayacak toplu iş sözleşme taslaklarımız hazırlandı. İnşallah en kısa zaman içerisinde oturumlara başlayıp 2 yıldır yaşanan mağduriyetlerinin önüne geçeceğiz” dedi.

696 KHK ile kadroya geçen üyelerimize Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenen sözleşmeye göre sadece ücretlerinde yıllık yüzde 4 + 4 oranında artış aldıklarını ve enflasyon oranı altında çok büyük hak kayıplarına yol açtığını söyleyen Çelik şöyle devam etti; “Üyelerimizin geçen 2 yıl içerisinde satın alma gücünde önemli oranda kayıplar olmuştur. Bu kayıpların önüne inşallah yeni yapacağımız toplu iş sözleşmeleriyle geçeceğiz. Üyelerimizin ve çalışan işçi arkadaşlarımızın beklentilerini karşılayan güzel bir toplu iş sözleşmesine inşallah imza atacağız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.