Kayseri Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

6 bin 500 işçi heyecanla sözleşme bekliyor

696 KHK İLE KADROYA GEÇEN İŞÇİLERİN UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İLE ALAKALI HAK-İŞ KONFEDERASYONU KAYSERİ İL BAŞKANI VE HİZMET-İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI SERHAT ÇELİK, “SENDİKA OLARAK AMACIMIZ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİMİZİ SON ANA KADAR MASA DA HOŞGÖRÜ ORTAMINDA BİTİREBİLMEKTİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
6 bin 500 işçi heyecanla sözleşme bekliyor
22 views
23 Eylül 2020 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

696 KHK ile kadroya geçen işçilerin uzun zamandır beklediği Toplu İş Sözleşmesi ile alakalı Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik, “Sendika olarak amacımız toplu iş sözleşmelerimizi son ana kadar masa da hoşgörü ortamında bitirebilmektir” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik, “Kayseri Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Kayseri İlçe belediyelerinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmelerimiz devam etmektedir. Biliyoruz ki burada çalışan arkadaşlarımız bizlerden gelecek sevindirici haberi beklemekte. Sendika olarak amacımız toplu iş sözleşmelerimizi son ana kadar masa da hoşgörü ortamında bitirebilmektir. Toplu iş sözleşmelerimizi kesinlikle yüksek hakem heyetine gönderilmesi alternatifler arasında değil. Bunun için yasanın sendikalara tanımış olduğu hakları da son ana kadar kullanacağız” dedi.

Sendika olarak gayelerinin işverenleri kesinlikle yıpratmak veya zarar vermek olmadığının altını çizen Çelik açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikası olarak hiçbir zaman zarar ve ziyan veren bir sendika olmadık. Her zaman hoş görü ortamında toplu iş sözleşmelerimizi tatlı dille masada bitirmeye gayret ettik. Burada gayemiz işverenlerimizi yıpratmak veya zarar vermek değil ortak bir zeminde buluşup üyelerimizin taleplerini karşılayacak toplu iş sözleşmelerimizi imza altına alabilmektir. 6 bin 500 çalışanın sessiz çığlıklarına artık kulak verilmeli. 2,5 yıldır bizleri açlığa, sefalete ve yoksulluğa mahkûm eden yüksek hakem heyetine toplu iş sözleşmemizi göndermeyeceğiz. Yasanın bizlere tanıdığı tüm alternatifleri de kullanıp masada bitirmeye gayret edeceğiz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinde 10 oturum, Talas Belediyesinde 3 oturum gerçekleştirdik. Kocasinan ve Melikgazi Belediyelerinde de oturumlarımız bu ayın 30’unda başlayacak. Kaski Genel Müdürlüğümüzle de Ekim ayının 13’de oturumlarımız başlayacak. Hacılar belediyesinde de yasal süremiz bitti arabulucuya müracaat ettik. Ben inanıyorum ki Kayserimize gönül vermiş ve hak ve hukuku bilen sayın belediye başkanlarımız şehrimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışan üyelerimizin mağduriyetini yapılacak olan bu toplu iş sözleşmesiyle sonlandıracaktır.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.